Uczestnik: Szymon Barczak

Szymon Barczak Szymon Barczak
W szeroko pojętych technologiach siedzę od dziecka. Zawsze brakowało mi jednak umiejętności skupienia się na kilku wybranych specjalizacjach. Zacząłem od tworzenia stron w wieku 12-13 lat, a później liznąłem różnych języków programowania, jednak nie zagłębiając się szczególnie w żaden za wyjątkiem assemblera dla Atari 2600, który mnie pochłonął. Niszowość wydawała mi się ambitna, jednak nie była w ogóle praktyczna, a dziś niewiele z tej wiedzy pamiętam.

Bardzo długo szukałem tego, co pokocham. Dziś wiem, że ważnym jest, aby praca była użyteczna dla innych i to właśnie ten element daje mi radość oraz spełnienie. To ten element wyznacza kierunek mojego rozwoju. Od ponad roku pomagam Klientom w administracji blogami, stronami i sklepami na WordPressie. W przyszłości chciałbym tworzyć wtyczki i motywy dla WordPressa.
Najnowsze posty
Co Mam Zjeść?
Nie każdy dzień układa się tak jakbyśmy chcieli. Bywają dni, gdy nie wiadomo w co ręce włożyć....
Miej odwagę stać się ekspertem
Ekspert to określenie szeroko nadużywane. Samozwańczych specjalistów na rynku jest wielu,...
Projekt: Co Mam Zjeść?
Mam ten problem, że zdarza mi się tak zwany wilczy głód. Pośpiech, różne sprawy na głowie i zapominam na przykład zjeść obiadu. Później sięgam po szybkie, a jednocześnie niezdrowe przekąski. Taki nawyk. Wiem, że nie tylko ja mam ten problem. Chciałbym stworzyć prostą, statyczną aplikację mobilną, która umożliwi użytkownikowi znalezienie zdrowej alternatywy dla przekąski, którą chce zjeść, np.

Mam ochotę na... (chipsy), Potrzebuję... (sodu), Zamiast tego mogę zjeść... (ser żółty, pieczywo, ryby, kiszona kapusta)

To moje pierwsze podejście do programowania, stąd pomysł na statyczną aplikację. Chętnie dodałbym jednak docelowo jakieś moduły typu zliczanie, ile razy udało się zapobiec niezdrowej przekąsce, dzielenie się na Facebooku swoimi osiągnięciami itp. Zobaczymy, czy mi się uda :)