Uczestnik: Sebastian Czarnecki

Sebastian Czarnecki Sebastian Czarnecki
Programista z zamiłowania. Aktywnie udzielam się w programistycznych społecznościach studenckich. Współorganizator konkursu Mat2Tab.pl. Współzałożyciel Koła Naukowego Kuźnia na wydziale MFI Uniwersytetu Gdańskiego. Współorganizator meetupów "Ponad Program" w Gdańsku
Najnowsze posty
MySensors Arduino framework
Stwórz bezprzewodową sieć czujników i urządzeń w myśl idei Internet Of Things dzięki płytkom...
Bezprzewodowa transmisja dźwięku Arduino + RF24
Co można zrobić z modułu bezprzewodowegonrf24l01, Arduino, kilku kabelków i gniazda jack 3.5?...
Zdalny pulpit na Raspberry PI – VNC
Korzystanie z PUTTY do korzystania z malinki to dobre rozwiązanie, jednak aby wykorzystać w...
Instalacja Debiana na Raspberry PI
Posiadam RP 1 B. Moim wyborem systemu jest Raspbian, czyli wersja Debiana skompilowana pod...
Projekt: Sieć czujników oparta o http.
Celem pracy jest projekt webowej warstwy abstrakcji na mikrokontrollery Arduino, dzięki której użytkownik może sterować urządzeniami poprzez protokół HTTP. Projekt opisuje standardyzację urządzeń, komunikację pomiędzy urzędzeniami, adresowanie urządzeń oraz sposób sterowania urządzeniami przez użytkownika.

Urządzenie nazywamy Kostką, ze względu na wygląd. Każde urządzenie składa się z mikrokontrolera Arduino Nano lub Pro mini oraz moduły SPI nRF24 pracuącego na częstotliwości 2.4 GHz. Praca opisuje wykorzystanie potencjału tych modułów. Punktem centralnym projektu HARIS jest Serwer Kostek, który składa się z mini komputera RaspberryPI, podłączonego modułu nRF24 oraz oprogramowania w Pythonie. Praca zawiera szczegółowe wyjaśnienie dotyczące motywów wykorzystania każdego elementu, które z punktu widzenia autora nie jest przypadkowe.
Youtube:
Snapchat:
Slack DevsPL: