Uczestnik: Rafał Stępień

Rafał Stępień Rafał Stępień
Programista pasjonat – miłośnik niestandardowych i innowacyjnych rozwiązań. Silnie związany z technologiami internetowymi, twórca ponad 100 stron i aplikacji internetowych, obecnie poszerzający swoją wiedzę w dziedzinie IoT, a w szczególności Bluetooth Low Energy. Ugruntowane 8 letnie doświadczenie w branży IT pozwala mu na wykorzystanie najróżniejszych i najnowocześniejszych technologii do zrealizowania swoich projektów. Aktywny uczestnik i współorganizator krakowskich hackathonów, mentor, uwielbiający pracę z młodymi ludźmi. Bierze czynny udział w dyskusjach oraz pomocy w środowiskach programistycznych. W wolnej chwili opisujący ciekawe rozwiązania problemów spotykanych na ścieżce IT na swoim blogu. Twórca webinariów oraz szkoleń, starający się w jak najbardziej przystępny sposób przekazywać wiedzę związaną z programowaniem. Absolwent informatyki na Akademii Górniczo-Hutniczej, prezes koła naukowego zajmującego się szeroko pojętą elektroniką oraz praktycznym zastosowaniem programowania.
Ideowiec i futurysta, podejmujący się rozwiązania skomplikowanych problemów w otaczającym świecie. Pomysłodawca systemu dla osób niewidomych i niedowidzących poruszaniu się w komunikacji publicznej za pomocą technologii Bluetooth.

Obecnie spełnia się jako jeden z mentorów IT w międzynarodowej firmie Codecool. Praca z ludźmi + rozwiązywanie problemów na każdym kroku – to jest to!

W wolnych chwilach pogłębia wiedzę z zakresu nowych technologii, pasjonat fantastyki – uwielbia spędzać czas w gronie znajomych.
Najnowsze posty
Debugowanie – czyli wykrywanie błędów naszej aplikacji...
Debugowanie to jeden z kluczowych procesów podczas wytwarzania oprogramowania. Niestety na...
Algorytmy – jak się ich uczyć? dlaczego tak ciężko...
Algorytmika to dziedzina nauki, bez której żaden program komputerowy nie mógłby istnieć....
Jak wystartować z konfiguracją JS-a 🚂? Co to jest ten...
Już wiesz – chcesz się uczyć JS! Świetnie, najważniejsze jest to, że chcesz się nauczyć czegoś...
Czym jest niezmienność (immutability) obiektów i kiedy...
Dziś skupimy się naniezmienności, niezmienialności, niemutowalności (i jeszcze pewnie kilka...
Projekt: ilezaile.pl - analiza realnych kosztów, miej powody do negocjacji!
Ostatnimi czasy dokształcam się w zakresie finansów dzięki blogowi jakoszczedzacpieniadze.pl oraz książce "Finansowy ninja". Zauważyłem, że najbardziej istotna w negocjacjach i optymalizacji kosztów jest po prostu wiedza. Chciałbym utworzyć serwis, w którym można by się dowiedzieć jakie ceny udaję się wynegocjować z firmami usługowymi (np. koszt internetu, kablówki, telefonu etc.). Dodatkowo warto przedstawić użytkownikom ile mogą zaoszczędzić zamieniając jazdę samochodem na komunikację publiczną lub transport rowerem w poszczególnych miastach.
Mimo iż znam C# kilka lat, to do tej pory nie robiłem nic w ASP (wystarczał PHP lub JS w postaci reacta albo angulara). Po wydaniu .NET Core czas pobawić się trochę w tworzenie serwisu i zweryfikować jak będzie wyglądać utrzymywanie takiego projektu na Linuxie.

Mam nadzieję, że serwis stanie się okazją do poszerzenia wiedzy na temat finansów oraz negocjowania, a tym samym pomoże oszczędzić nasze ciężko zarobione pieniądze:)