Uczestnik: Rafał Stępień

Rafał Stępień Rafał Stępień
Programista pasjonat – miłośnik niestandardowych i innowacyjnych rozwiązań. Silnie związany z technologiami internetowymi, twórca ponad 100 stron i aplikacji internetowych, obecnie poszerzający swoją wiedzę w dziedzinie IoT, a w szczególności Bluetooth Low Energy. Ugruntowane 8 letnie doświadczenie w branży IT pozwala mu na wykorzystanie najróżniejszych i najnowocześniejszych technologii do zrealizowania swoich projektów. Aktywny uczestnik i współorganizator krakowskich hackathonów, mentor, uwielbiający pracę z młodymi ludźmi. Bierze czynny udział w dyskusjach oraz pomocy w środowiskach programistycznych. W wolnej chwili opisujący ciekawe rozwiązania problemów spotykanych na ścieżce IT na swoim blogu. Twórca webinariów oraz szkoleń, starający się w jak najbardziej przystępny sposób przekazywać wiedzę związaną z programowaniem. Absolwent informatyki na Akademii Górniczo-Hutniczej, prezes koła naukowego zajmującego się szeroko pojętą elektroniką oraz praktycznym zastosowaniem programowania.
Ideowiec i futurysta, podejmujący się rozwiązania skomplikowanych problemów w otaczającym świecie. Pomysłodawca systemu dla osób niewidomych i niedowidzących poruszaniu się w komunikacji publicznej za pomocą technologii Bluetooth.

Obecnie spełnia się jako jeden z mentorów IT w międzynarodowej firmie Codecool. Praca z ludźmi + rozwiązywanie problemów na każdym kroku – to jest to!

W wolnych chwilach pogłębia wiedzę z zakresu nowych technologii, pasjonat fantastyki – uwielbia spędzać czas w gronie znajomych.
Najnowsze posty
Use Git superpowers in a shadow of TFS
So you have aproject in TFS? And you are not satisfied with code comparison and history of...
Czy można zarobić na tworzeniu szablonów? Krótka...
Przez kilkaostatnich dni pracowałem nad wyglądem strony internetowej. Mam nadzieję, że treści,...
How to configure a test mail server with the Docker? –...
Today I would like to show you a standard working scenario from a developer perspective....
Co mnie wkurza w branży IT?
Dziś temat dużo mniej popularny. Przyzwyczailiśmy się, że branża IT to kraina mlekiem i miodem...
Projekt: ilezaile.pl - analiza realnych kosztów, miej powody do negocjacji!
Ostatnimi czasy dokształcam się w zakresie finansów dzięki blogowi jakoszczedzacpieniadze.pl oraz książce "Finansowy ninja". Zauważyłem, że najbardziej istotna w negocjacjach i optymalizacji kosztów jest po prostu wiedza. Chciałbym utworzyć serwis, w którym można by się dowiedzieć jakie ceny udaję się wynegocjować z firmami usługowymi (np. koszt internetu, kablówki, telefonu etc.). Dodatkowo warto przedstawić użytkownikom ile mogą zaoszczędzić zamieniając jazdę samochodem na komunikację publiczną lub transport rowerem w poszczególnych miastach.
Mimo iż znam C# kilka lat, to do tej pory nie robiłem nic w ASP (wystarczał PHP lub JS w postaci reacta albo angulara). Po wydaniu .NET Core czas pobawić się trochę w tworzenie serwisu i zweryfikować jak będzie wyglądać utrzymywanie takiego projektu na Linuxie.

Mam nadzieję, że serwis stanie się okazją do poszerzenia wiedzy na temat finansów oraz negocjowania, a tym samym pomoże oszczędzić nasze ciężko zarobione pieniądze:)