Uczestnik: Mateusz Choma

Mateusz Choma Mateusz Choma
Współzałożyciel i prezes zarządu Amazing Company Sp. z o.o. Inżynier „do kwadratu” – absolwent dwóch lubelskich uczelni, a także sprzedawca i team leader z doświadczeniem.
Z programowaniem związany zawodowo do dwóch lat prowadząc firmę Amazing Design (www.amazingdesign.eu), hobbystycznie od podstawówki :)
Pasjonat technologii webowych w szczególności front-endu i JavaScriptu.
Najnowsze posty
Projekt: AmazingCMS
Stworzony przeze mnie osobiście prosty system CMS wykorzystywany do tworzenia stron w mojej firmie.
Powstał z dwóch pobudek: awersji do Wordpressa i jego okropnie zawiłego interfejsu oraz z zachwytu nad technologiami no-backend - jaką jest Google Firebase.
Mój CMS po pierwsze jest prosty, po drugie jest elastyczny.
Dzięki niemu można korzystając z zupełnie bezpłatnego hostingu oferowanego przez Firebase stworzyć storę WWW ładującą dynamiczne treści przez JS i nie obciążać się/klienta utrzymaniem serwerów etc.
System nie ma sztywnej struktury. Wszystkie elementy możliwe do edycji (np. post na blogu) jak i ich "nadelementy" (np. lista postów, sortowana po np. timestampie dodania) oraz "subelementy" (np. pole tekstowe - nazwa posta, zdjęcie etc) są możliwe do skonfigurowania za pomocą JSONa umieszczonego w bazie danych, a system na bierząco dostosowuje się do tej zapisanej struktury.

Planowany rozwój:
- obsługa innej bazy danych niż Firebase - RethinkDB
- obsługa innego storage na pliki niż Google Cloud Storage
- dodanie edytora tekstu a'la Medium
- stworzenie możliwości tworzenia treści w wielu językach
- stworzenie możliwości kontroli wersji treści
- rozszerzenie możliwości obróbki zdjęć
- stworzenie wizualnego "edytora" struktury bloga