Uczestnik: Marcin Kotecki

Marcin Kotecki Marcin Kotecki
My name is Marcin Kotecki. My passion is IT. For 15 years I have been professionally engaged in:
programming(C,C++,PHP,C#);
databases (MySQL. MSSQL oraz PostgreSql);
Windows operating systems (XP/7/8/10, 2003/2008/2012/2014);
Linux Suse and Debian.

For over 10 years I have been dealing with IT security.

Outside of work, I enjoy doing sports especially cross-country skiing.

Despite a multitude of responsibilities I always find time for personal development and discovery of new passions.

Nazywam się Marcin Kotecki. Moją pasją jest IT. Od 15 lat zawodowo zajmuje się: programowaniem (C,C++,PHP,C#);
bazami danych (MySQL. MSSQL oraz PostgreSql);
systemami operacyjnymi Windows (XP/7/8/10, 2003/2008/2012/2014) oraz linux Suse i Debian. Od ponad 10 lat zajmuję się bezpieczeństwem teleinformatycznym. Poza pracą lubię uprawiać sport w szczególności jeździć na nartach biegowych. Mimo dużego natłoku obowiązków zawsze znajduję czas na rozwój osobisty i odkrywanie nowych pasji.
Najnowsze posty
Rodzaje baz danych część 1
1 minuteZapraszam wkrótce. Artykuł Rodzaje baz danych część 1 pochodzi z serwisu TooEXE.
Projektowanie bazy danych – Code First
3 minutesTworzenie bazy danych wymaga od nas przemyślenia struktury tabel i relacji...
Invalid JSON file
2 minutesNiestety ale nie mozna wykonać migracji. Poniżej opis z wyjaśnieniem. EF...
Biblioteka OWL cześć 2
2 minutesPrzetestujmy metodę RemoveLastCharByLists. Nasz test: Uruchamiamy go i widzimy,...
Projekt: OWL - Optimal Word Learning
This project helps people who want to understand books, articles, and instruction, manuals fast.

Readers usually check words when reading different things. Many people tend to look up the same words in dictionaries many times. Even if they have checked these words they quickly forget what they mean. This kind of gaining new knowledge is time-consuming and ineffective. Thanks to my program they will facilitate their learning process.

The application has been designed to create some word lists. By knowing 70% of words coming from the text you want to read, you will be able to understand over 90% of it. The user of this application gets the word list (70%) to memorize. This approach lets readers minimize the time required to fully (90%) understand each text.

Another advantage is that subsequent readings will be understood faster. The application creates playlists consisting of unknown to the reader words. You may download them as mp3 files and listen to them anytime you want. Once you have learned particular words, you may add them to your personal word list consisting of familiar words. Every next reading passage will not contain the words from your personal word list.

Those who fluently speak English and are eager to expand their knowledge about, for example, programming, will be able to extract some concepts (like encapsulation, inheritance, polymorphism). As soon as the concepts are understood by the reader, the text will be comprehended in 100%.

Projekt ma pomóc w zrozumieniu tekstów książek, artykułów i instrukcji obsługi napisanych w języku angielskim.

Zazwyczaj sprawdzamy nieznane słowo podczas czytania. Bardzo często się zdarza, że sprawdzamy to samo słówko w słowniku wielokrotnie, bo nie zapamiętaliśmy jego znaczenia od razu. A nawet jeśli szybko zanotowaliśmy je w pamięci, to równie szybko z naszej pamięci ono wypada. Nic nie daje także zapisywanie na karteczkach, które szybko ulegają zagubieniu. Dodatkowo pozostaje także aspekt prawidłowej poprawnej wymowy nowo poznanego słowa. Cały ten proces wyszukiwania słówek w słowniku połączony z próbami jego zapamiętywania i notowania jest czasochłonny i nieefektywny. Dzięki mojej aplikacji proces uczenia się nowego słownictwa będzie sprawny i przyniesie pożądany skutek.

Wyjaśnię w skrócie zasady działania aplikacji. Tworzy ona bowiem listę słówek. Wykorzystujemy następnie zasadę, że przy znajomości słownictwa w danym tekście na poziomie 70%, poziom jego zrozumienia kształtuje się na poziomie 90%. Podchodząc w ten sposób do każdego nowego tekstu, możemy osiągnąć poziom jego zrozumienia na 90%, ucząc się zaledwie 70% słówek. Daje to olbrzymią oszczędność czasu i energii.

Aplikacja ma także inne zalety. Otóż czytając kolejne teksty z danej dziedziny uzyskujemy coraz to lepsze ich zrozumienie. Bowiem każde zapamiętane słówko możemy dodać do listy słów znanych i nie będzie już ono się wyświetlało jako słowo do nauki. Dla każdego tekstu możemy utworzyć plik mp3 ze słówkami do zapamiętania (w dwóch wersjach: angielsko-polskiej i polsko-angielskiej).

W przyszłości zostanie dodana możliwość obsługi wielu języków, napisanych tekstów oraz tworzenia tzw. play-list z wybranych słówek, a także podział na ich mniejsze, samodzielnie określane co do liczebności grupy (np. po 50 słów). Tak przygotowane pliki mp3 (play-listy) możemy słuchać gdziekolwiek jesteśmy o każdej porze dnia i nocy. Po nauczeniu się kilku play-list z wybranego obszaru, ulegnie zmniejszeniu ilość słówek koniecznych do zrozumienia czytanych tekstów. Nasza efektywność będzie coraz większa, zaś w przypadkach awaryjnych zawsze możemy wrócić do dowolnej listy słówek i je sobie powtórzyć

Ciekawą zaletą programu jest możliwość jego efektywnego wykorzystania przez osoby znające już dobrze język angielski, ale chcące poszerzyć swoje słownictwo z pewnej dziedziny, np. programowania komputerów. Po zaznaczeniu w aplikacji trybu „nowa dziedzina” i odrzuceniu słówek znanych przez użytkownika do nauki pozos
Youtube:
Snapchat:
Slack DevsPL: