Uczestnik: Jakub Matjanowski

Jakub Matjanowski Jakub Matjanowski
Młody programista z ambicjami na architekta. Od początku związany głównie z .NET, ale już z niejednego pieca chleb jadł. Pasjonat nowinek, śledzący z niecierpliwością microsoftowego GitHuba w oczekiwaniu na nowy prerelease.
Najnowsze posty
Do we really need async?
The syntactic sugars are helpful features of C# language. We can use using(var tmp = new...
Magic Mirror – the architecture
The progress of MagicMirror development is still in the early state. It is mostly aset of...
How to change language in Visual Studio 2017
Engineers love the new tools – that’s a fact. New IDE release is kind of...
4th generation of programmers
The World is changing, technology is evolving, a new is replacing the old. We, as humanity,...
Projekt: MagicMirror
Wstajesz rano i jesteś tak zmęczony, że nie bardzo wiesz jak się nazywasz, a co dopiero co masz dzisiaj do zrobienia. Zanim przeprowadzisz poranną toaletę i zjesz śniadanie mija kilkadziesiąt minut, nie mówiąc już o przejrzeniu newsów, skrzynki mailowej i powiadomień. A co gdyby twoje odbicie w lustrze robiło to za Ciebie kiedy Ty, na pół przytomny myjesz zęby?

Projekt "MagicMirror" to oprogramowanie, dla urządzeń typu IoT (RaspberryPi 3), które pozwoli wykorzystywać codzienne przedmioty (np. lustro łazienkowe) jako asystenta dla Twoich zadań. Pozwoli sprawdzić maile, newsy, pogodę oraz najbliższy autobus. Wszystko to dostosowane do każdej osoby w domu, dzięki algorytmom rozpoznawania twarzy. MagicMirror to też platforma, do której każdy bardziej rezolutny użytkownik może dopisać swoje własne moduły.
Youtube:
Snapchat: matjanos16
Slack DevsPL: kmatjanowski