Uczestnik: Dawid Ptak

Dawid Ptak Dawid Ptak
Jestem uczniem technikum informatycznego, mam 18 lat i od dziecka pasjonuję się programowaniem. Moja pasja zaczęła się od prostej "strony internetowej", którą gdybym zobaczył w tej chwili prawdopodobnie pękł bym ze śmiechu.
Projekt: Easy RPG
Łeee, kolejny RPG, co za nudy...
A może jednak? Dlaczego chcę stworzyć silnik RPG?
Dawno, dawno temu moja umiejętność programowania w PHP kończyła się na wyświetleniu tekstu (echo) i może paru podstawowych funkcjach. Z tą wiedzą raczej nie stworzyłbym niczego interesującego. Szukałem więc jakichś gotowych, działających silników RPG, które po delikatnym zmodyfikowaniu posłużyłyby mi do stworzenia swojej pierwszej gry RPG. Niestety się zawiodłem, prócz jednego, bardzo popularnego i już nierozwijanego silnika, nie znalazłem niczego, co by nie miało błędów. Zniechęcony tym porzuciłem myśl o tworzeniu gier i zacząłem się uczyć programowania.
Dlaczego więc chcę stworzyć ten silnik?
Odpowiedź sama się nasuwa: Chcę pomoć wszystkim początkującym / zapalonym programistom stworzyć swoją własną, działającą tekstową grę RPG. Może i będzie to prosty silnik, ale to już podstawy, aby zacząć swoją przygodę z tworzeniem gier.
Będzie ciekawie ;)
Youtube:
Snapchat:
Slack DevsPL: