Uczestnik: Daniel Wojda

Daniel Wojda Daniel Wojda
TBD
Najnowsze posty
Projekt: obfuscate
Jako leniwy introwertyk zawsze byłem zwolennikiem lakonicznych wypowiedzi. W skrajnych przypadkach byłem w stanie przeprowadzić całą konwersację używając tylko nieartykułowanych dźwięków, jak "mhm", "yhm", "hmm" itp [http://sjp.pl/mhm].

Niestety dla mnie, nie każdy z kim współpracuję podziela moje poglądy, a właściwie ostatnio jestem jedyną osobą w moim otoczeniu, która takie poglądy posiada. Ponieważ jestem otwarty na nowe doświadczenia, postanowiłem porzucić moje lakoniczne wypowiedzi i dostosować się. Dlatego od pewnego czasu moje email'e składają się z takich zdań:
"I would be very grateful if you could provide more information about requirement you sent yesterday"
W tym samym czasie, pierwotna część mojego mózgu formuje to zapytanie trochę inaczej: "Send more details. Now."

Czy nie uważacie że druga wersja, ta lakoniczna, nie jest piękniejsza, bardziej czytelna, lżejsza? Ileż to bajtów jesteśmy w stanie zaoszczędzić poprzez usunięcie nieistotnych ozdobników! Niestety, na tę rewolucję musimy jeszcze trochę poczekać, a do tego czasu jesteśmy skazani na tworzenie długich i pokrętnych zdań.

Cudownie byłoby posiadać tłumacza z języka lakonicznego na formalny język dyplomacji. Moglibyśmy wtedy spokojnie posługiwać się 3 wyrazowymi zdaniami, a tłumacz przygotowałby wersję dla bardziej wyrafinowanych odbiorców.

Ponieważ nie udało mi się znaleźć takiego narzędzia, postanowiłem że sam je stworzę. To nie może być przecież takie trudne. Nazwałem mój projekt "obfuscate" :D

Zapewne osoba posiadająca wiedzę z dziedziny lingwistyki nawet by nie rozpoczęła tego projektu, od początku wiedząc, że napisanie takiej aplikacji jest niemożliwe. Na szczęście ja jestem nie skażony taką wiedzą, nie mam żadnego doświadczenia w tworzeniu takich aplikacji, a do wczoraj byłem przekonany, że lingwistyka to jeden z owoców morza.
Cytując klasyka: "What could possible go wrong?"
Youtube:
Snapchat:
Slack DevsPL: