Uczestnik: Adrian Piętka

Adrian Piętka Adrian Piętka
Miłośnik IT oraz programowania. Od ponad ośmiu lat aktywny zawodowo, aktualnie jako Technical Consultant w gliwickiej firmie Future Processing. Ukierunkowany na technologie internetowe, choć chętny pisać kod we wszystkim, co można skompilować lub poddać interpretacji. Ogólnie rzecz biorąc Full Stack pełną gembą.
Najnowsze posty
Auditor - Migracje bazodanowe z użyciem Phinx
Sposób na wersjonowanie bazy danych z wykorzystaniem narzędzia Phinx.
Auditor - Status projektu
Podsumowanie 10 tygodni od rozpoczęcia prac nad projektem Auditor.
PHP - Biblioteka SPL - Klasa SplObjectStorage
Wprowadzenie w świat biblioteki standardowej PHP - SPL (Standard PHP Library). Omówienie klasy...
Auditor - Wykorzystanie obiektów DTO w Read Model
Rozwinięcie tematu CQRS - Query w projekcie Auditor. Przedstawienie obiektów DTO.
Projekt: Auditor
Auditor to projekt mający na celu ułatwienie procesu audytu kodu gotowego oprogramowania. Dość często zdarza mi się wykonywanie weryfikacji gotowych projektów, które potencjalnie mogą zostać przejęte przez firmę w której pracuję. Aktualnie ten proces jest dość żmudny i wymaga ciągłego przełączania kontekstu pomiędzy IDE, a Wordem. Czas to zmienić. Chcę aby po zakończeniu audytu kodu i pozostawieniu komentarzy w konkretnych plikach kodu źródłowego można było wygenerować plik (PDF, txt) zawierający wszystkie uwagi wraz z fragmentami kodu. Dotychczas realizowane było to za pomocą metody copy-paste.
Oczywiście to tylko jedna z części przeprowadzanego audytu. Jednak na ten moment w.w założenia ułatwią jedną z najżmudniejszych części.
Kto wie, ale może po DSP2017 albo jeszcze w jego trakcie uda mi się zintegrować to narzędzie z narzędziami SCA dostarczając całkiem przyzwoity zaczątek raportu dostarczanego po audycie kodu źródłowego? :)
Youtube:
Snapchat:
Slack DevsPL: adrianpietka